Naujienos

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Posted

Šiais metais minime 75-uosius metus nuo prasidėjusio holokausto Lietuvoje, kuomet  1941 metais, liepos–gruodžio mėnesiais, buvo išžudyta didžioji dalis Lietuvoje gyvenusių žydų. Žuvo ir mūsų Upytėje gyvenusios dvi žydų šeimos. Tai Rachmeliai ir Iršos.
9 klasės mokinys, mokinių tarybos pirmininkas, maironietis Lukas Tumelis visai mokyklos bendruomenei paaiškino šios dienos svarbą ir pakvietė visus kartu garsiai ištarti buvusių upytiečių žydų vardus. Mes nežinome, kada Upytės žmonės tapo aukomis, bet pagerbdami jų atminimą, susiskirstėme į grupes ir tyliai nuėjome simboliniu atminties keliu, žymėdami jį atsineštais akmenukais. Taip išreiškėme pagarbą tautai ir Upytės žmonėms, patyrusiems holokaustą.
Norintys daugiau sužinoti apie holokausto baisybes ir apie žydų tautą, galėjo apsilankyti mokyklos bibliotekoje ir susipažinti su parodėle, skirta šiai atmintinai dienai paminėti.

Mokytoja Dalia Greviškienė