Naujienos

Saugi mokykla

Po ilgai mokyklą kausčiusios tylos, vėl girdėti vaikų juokas ir kalbos – Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai sugrįžo į klases.

Norėdami išlikti sveiki ir neužsikrėsti Covid-19 virusu mokiniai, kartu su sveikatos priežiūros specialiste Irena Kuklieryte, dar kartą prisiminė, kad privaloma laikytis būtinų saugos priemonių: rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, saugaus atstumo, kaukių dėvėjimo viešose vietose, o jei jaučiami bent menkiausi ligos simptomai – likti namuose.

Viena pagrindinių prevencijos priemonių – išvalytos ir natūraliu būdu išvėdintos patalpos. Sveikatos priežiūros specialistė patikrino CO₂ kiekį klasėse, valgykloje, koridoriuose. CO₂ (anglies dioksidas) tai bekvapės, bespalvės dujos, esančios aplink mus. Nors ore visuomet yra šių dujų, tačiau per didelė jų koncentracija gali sukelti galvos skausmą, dėmesio sutrikimą, kitus negalavimus, padidina riziką užsikrėsti oro lašeliniu būdu plintančiomis ligomis. Būdami užterštoje aplinkoje, žmonės vietoj deguonies įkvepia daugiau anglies dioksido dujų, o kartu ir ore esančių viruso dalelių. CO₂ norma 800-1200 ppm., mokykloje nustatyta – 949 ppm.

Džiugu, kad pažeidimų nerasta, darbuotojai atsakingai atlieka savo darbą prieš pamokas ir pertraukų metu išvėdina patalpas, kad mokiniai ir mokytojai jaustųsi saugūs.

                                         Sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė