Naujienos

Saugokimės kibernetinės priklausomybės

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje lankėsi ir su vyresnių klasių mokiniais susitiko Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto pirmininkas, psichologas Artūras Šiukšta.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie kibernetinės priklausomybės pavojų sveikatai, aiškino apie pagalbos būdus, mokė atpažinti pavojus. A. Šiukšta priminė apie sutrikimus, jeigu vaikas prie kompiuterio ar telefono praleidžia daug laiko: sutrinka rega, atsiranda psichologinė įtampa, depresija, fobijos, nebesivysto intelektas ir kita. Net ir knygų (ne)skaitymą susiejo su per dideliu informacinių technologijų vartojimu – neįdomu, nes ten niekas nešokinėja ir nesproginėja. Tyrimais įrodyta, kad vaikų, skaitančių knygas, akademinis lygis aukštesnis, negu neskaitančių.

Baigdamas paskaitą lektorius mokiniams linkėjo skaityti knygas, bendrauti gyvai, lankyti būrelius ir saugotis kibernetinės priklausomybės.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė