Naujienos

Savaitgalis, pranokęs lūkesčius

Posted

Spalio 7 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai ir Upytės jaunimas aplankė Vilnių. Grupė pasiskirstė į dvi dalis: vieni ėjo į „Vichy“ vandens pramogų parką, kiti pasirinko galimybę aplankyti Vilniaus senamiestį ir ledo areną.
andens pramogų parke buvo šilta ir šviesu, vandens teškenimas užkrėtė vasariška atostogų nuotaika. Labiausiai vaikus traukė vieni moderniausių Baltijos šalyse atrakcionai. Keturias valandas mokiniai leidosi trumpais ir ilgais, tiesiais ir vingiuojančiais, visada nenuspėjamais ir efektingais atrakcionais. Pavargę mėgavosi bangomis „Delfinų jūroje“, ritinėjosi oro pripūstame balione ant vandens ir ilsėjosi sūkurinėse voniose.
„Senamiesčio“ grupelė, lydima buvusios mūsų mokyklos mokinės Giedrės Zalatorytės, aplankė seniausiąją Vilniaus miesto dalį. Pasisvečiavę Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, apžiūrėjo Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias, susijungusias į vieną didelę šventovę, sužinojo kaip atskirti baroko stilių nuo kitų. Siauromis senamiesčio gatvelėmis pasiekė Užupio Respubliką, Vilniaus Rotušę, Aušros vartus, nuo Barbakano kalno grožėjosi įspūdingais Vilniaus vaizdais. Užsukę į Pinigų muziejų, pasidarė skirtukus knygai, sužinojo savo vertę, jei būtų auksiniai, sidabriniai, plieniniai. Akropolio ledo arenoje, pasikaustę pačiūžomis, žengė ant ledo ir vis drąsiau suko ratus.
Grįžtantis autobusas klegėjo įspūdžiais – gera jais dalintis, nes kelionė buvo turininga.

9 klasės mokinė Ieva Zalatorytė