Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 11–15 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko 2019 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, kurie tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente. Tai įprasmintas senovinis šiauriečių paprotys: tamsiais žvarbiais rudens vakarais susirinkus prie degančio laužo pasakoti vieni kitiems įdomias istorijas.                                                          

Šių metų renginių tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Susipažinome su švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren knyga „Pepė Ilgakojinė“. Šventėme Pepės gimtadienį: skaitėme, piešėme, diskutavome, žaidėme žaidimą „Dovanų ratas“. Su vyresniųjų klasių mokiniais skaitėme norvegų autoriaus Josteino Gaarderio knygą „Sofijos pasaulis.” Paslaptingi laiškai, filosofiniai klausimai vertė pagalvoti, susimąstyti, naujai pažvelgti į mūsų būtį ir pasaulį.

Pailgintos dienos grupės mokiniai su mokytoja Genovaite Tidikiene nupiešė plakatą „Dovana Pepei Ilgakojinei‘. Bibliotekoje esanti knygų parodėlė kvietė susipažinti su Šiaurės šalių literatūra, paskanauti islandiškų saldainių ir šokolado su druska iš islandiško puodelio. Gera buvo pajusti simbolinę bendruomenės ir draugystės svarbą, tuo pačiu pažinti Šiaurės šalis ir literatūrą.

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė