Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Posted

2015 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – Draugystė. „Draugystė Šiaurės šalyse. Ko ieškau draugystėje? Beveik nieko, bet kartu kažko daugiau, nei rasčiau vienas“ (laisvas vertimas. Orig. Stein Mehren, norvegų poetas).
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente. Tai įprasmintas senovinis šiauriečių paprotys: tamsiais žvarbiais rudens vakarais susirinkus prie degančio laužo pasakoti vieni kitiems įdomias istorijas. Savaitės veiklos: knygų parodėlė, skirta Šiaurės šalių literatūrai pažinti, skaitymai, viktorina. Aktyviausi savaitės dalyviai buvo pradinukai ir 5–7 klasių mokiniai. Labai džiugu, kad pirmokai šios savaitės metu tapo skaitytojais, susipažino su bibliotekos tvarka, knygutėmis.
Pirmadienį buvo minima Tolerancijos diena. „Tolerancijos mozaiką“ padėjo sukurti Šiaurės šalių bibliotekų  plakatas „Draugystė“.

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė