Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 13 dieną prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tema – Šiaurės salos. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente. Tai įprasmintas senovinis šiauriečių paprotys: tamsiais žvarbiais rudens vakarais susirinkus prie degančio laužo pasakoti vieni kitiems įdomias istorijas. Mauri Kuno „Lobių salą“ skaitėme visi: 3, 4, 5, 6, 7, 8 klasių mokiniai perduodami iš rankų į rankas žvakę ir tekstą. Gera buvo pajusti simbolinę bendrystę ir tuo pačiu pažinti Šiaurės salas. Nepamiršome ir Suomijos 100-ųjų Nepriklausomybės metinių. Kartu su literatūra bendrauja ir geografija: žemėlapyje matome dideles, mažas, savarankiškas salas atskirų valstybių sudėtyje. Jos turi mistikos, uždarumo, nuostabių istorijų – visa tai atsispindi literatūroje.
Bibliotekoje galima susipažinti su Šiaurės šalių literatūra, keramikos būrelis surengė savo darbų parodėlę ,,Atrask save“.

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė