Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 9–15 dienomis vyko 2020 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, kurie tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente.

Tai įprasmintas senovinis šiauriečių paprotys: tamsiais žvarbiais rudens vakarais, susirinkus prie degančio laužo, pasakoti vieni kitiems įdomias istorijas. „Jaukiai pasislėpę nuo rudens darganos, užsidegame žvakes ir pasineriame į knygų pasaulį“, –  tai 2020-ųjų metų Šiaurės šalių Literatūros savaitės plakato, kurį sukūrė Anni Wikberg iš Alandų salų, žodžiai.  Šios savaitės tema „Matyti pasaulį per literatūrą“, o matyti, patirti, keliauti galime skaitydami.  Pasaulyje mūsų yra arti aštuonių milijardų ir kartu mes visi jį kuriame. „Visi iki vieno“ – šiuolaikiškos paveikslėlių knygos autorė ir iliustruotoja norvegų rašytoja Kristina Roskifte teigia: „Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvienas turime savo unikalią istoriją. Visi esame svarbūs, visi iki vieno. Ir vienas jų esi tu!“. Tai suprato pradinių klasių mokiniai kartu skaitydami šios knygos ištraukas ir diskutuodami. Ketvirtokai rinkosi savo mėgstamą skaičių ir ieškojo jį atspindinčio teksto ištraukos. Vėliau kūrė piešinius „Visi iki vieno“, o kokia šventė be skanaus islandiško šokolado… Pailgintos dienos grupės mokiniai kartu su mokytoja Genovaite Tidikiene parengė plakatą „Matyti pasaulį per literatūrą“. Knygų parodėlė kvietė susipažinti su esama bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra. 

Gera buvo pajusti simbolinę bendruomenės ir draugystės svarbą ir tuo pačiu pažinti Šiaurės šalis ir literatūrą.

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė