Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 15-22 d. vyko 2021 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, kurie tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente.
Mūsų mokykloje šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė pakvietė vaikus į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Suomijos rašytoja Karin Erlandson knygoje „Perlų ieškotoja“ pasakoja apie Alandų salas ir mergaitę, ieškančią brangakmenio. Šių metų plakate, kurio autorė Nikita Englund iš Švedijos, atsispindi svajonė, viltis, ilgesys… Tą suprato mokiniai skaitydami tekstą ir jį analizuodami.
Skirtingų klasių mokiniai – skirtingos mintys, pastebėjimai. Bet kiekvienam jautru.
O kokia šventė be skanaus islandiško šokolado… Pailgintos dienos grupės mokiniai kartu su mokytoja Genovaite Tidikiene parengė plakatą „Alandų salos – 100“. Knygų parodėlė kvietė susipažinti su esama bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra.
Renginio metu pajutome bendruomenės ir draugystės svarbą ir tuo pačiu susipažinome su Šiaurės šalių literatūra.
Bibliotekininkė Dalia Greviškienė