Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 14 – 20 d. d. vyko 2022 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, kurie tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė pakvietė vaikus pajusti Šiaurės gamtos grožį. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi šiauriečių kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Paveikslėlių knygos „Jei sutiktum lokį“, autorės iš Suomijos ir Danijos Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup supažindina su žavia istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės. 3, 4 klasės mokiniai aktyviai diskutavo, svarstė, ką jie darytų, jei sutiktų lokį. Ketvirtokai susirado Suomiją. Daniją, Norvegiją žemėlapyje.
Šių metų plakato iliustracija – Nikolajaus Astrupo „Revebjeller“. Jame vaizduojamas spalvingas Norvegijos Jölsterio kraštovaizdis. Vaikų piešiniais apie gamtą, lokio atvaizdais galėjome gėrėtis visą Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Skirtingų klasių mokiniai – skirtingos mintys, spalvos. Bet kiekvienam jautru.
O kokia šventė be skanaus islandiško šokolado… Knygų parodėlė kvietė susipažinti su esama bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra.
Bibliotekininkė Dalia Greviškienė