Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Posted

Lapkričio 12 dieną prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tema – Šiaurės herojai. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tradiciškai prasideda Šviesos ir žodžio švente. Tai įprasmintas senovinis šiauriečių paprotys: tamsiais žvarbiais rudens vakarais susirinkus prie degančio laužo pasakoti vieni kitiems įdomias istorijas.
Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu susipažinome su literatūriniais herojais. Herojai – pasikartojantis Šiaurės šalių literatūroje motyvas, o jų vaidmuo, vystantis visuomenei, kinta. Su vyresnių klasių mokiniais skaitėme norvegų autoriaus Simono Strangerio knygą „Tie, kurių nėra.” Aktuali šių dienų pabėgėlių problema sukėlė diskusijas, vertė pamąstyti ir apie asmeninę poziciją. Pradinukus sužavėjo Raudonosios kaukės nuotykiai (Elias ir Agnes Våhlundai. Superherojų vadovas). Mokiniai pasipuošė raudonomis, panašiomis į herojės Lisos, kaukėmis. Gera buvo pajusti simbolinę bendrystę ir tuo pačiu pažinti Šiaurės šalis, jų herojus. Knygų herojus labai gražiai pristatė pailgintos dienos grupės mokinukai kartu su mokytoja Genovaite Tidikiene. Jie parengė plakatą „Knygų herojai iš Šiaurės“.
Knygų parodėlė kvietė susipažinti su esama bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra ir paskanauti islandiško šokolado su… druska…

 

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė