Šimtadienio „Patikrinimas“

Šimtadienis mokykloje – kiekvieno dešimtoko ypatingai laukiama diena. Ji kupina įvairiausių nuotykių ir potyrių. Lieka tik šimtas dienų iki mokyklos baigimo. Rodos, visai neseniai tėvelių lydimi jie nedrąsiai žengė pro mokyklos duris, o dabar užaugę ir sutvirtėję keliauja kitų durų link – į naują gyvenimo pradžią. Balandžio 1-ąją tas duris nedrąsiai pabandė praverti ir Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos dešimtokai. PATIKRINIMAS – visi puikiai numanome ir nujaučiame, kokią didžiulę baimę kelia šis žodis, todėl norėdami nuraminti bei padrąsinti jo laukiančius dešimtokus, devintokai surengė savo „Patikrinimą“.
Pasveikinti dešimtokus buvo pakviesta pirmoji jų mokytoja Danguolė Maslauskienė. Nuo pat mažų dienų stebėjusi, mokiusi ir auklėjusi vaikus, mokytoja jiems linkėjo didžiausios sėkmės įveikiant visus gyvenimo išbandymus. Dešimtokės Kristinos mama Renata Laučkienė pasidalino savo patirtimi ir paskatino vaikus neskubėti suaugti. Klasės vadovė Sigita Šakienė išradingai pristatė žodį „šimtadienis“ paversdama jį nuoširdžiausiais linkėjimais. Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė dešimtokams taip pat linkėjo sėkmės, o europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė vaikams perdavė simbolines dovanas, kurių dešimtokams prireiks einant į Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą.
„Patikrinimo“ vertinimo komisija buvo sudaryta iš mokytojų ir šventės svečių, kurie įdėmiai stebėjo kaip vaikai atlieka jiems skirtas užduotis – nuo fizinio ugdymo, dailės iki matematikos ir lietuvių kalbos. Kol mokiniai bandė įveikti jiems skirtas užduotis, komisijai ir svečiams devintokai uždavė įvairių mįslių ir suktų, netikėtų klausimų, kurie vertė pasukti galvą. Siekiant sustiprinti dešimtokų tarpusavio ryšį ir patikrinti jų draugystę, buvo įtrauktos linksmos komandinės užduotys. Nuotaiką praskaidrino dešimtos klasės mergaičių atliekama šimtadienio daina. Patikrinimo pabaigoje dešimtokai davė priesaiką – nusilenkti kiekvienam sutiktam mokytojui, mylėti ir gerbti devintokus, kaip savo brolius, o pasibaigus mokslo metams atiduoti jiems savo prirašytus sąsiuvinius, pratybas ir paruoštas „špargalkes“. Galiausiai komisija, atsižvelgusi į dešimtokų pastangas, nusprendė, kad jie įveikė devintokų surengtą „Patikrinimą“, įteikė jiems sertifikatus su metų nominacijomis, o prisiminimui padovanojo vinjetes.
O kokia gi šventė be torto? Visi renginio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti šimtadienio tortu ir arbata, pasikalbėti ir pasidalinti linksmais prisiminimais.
Manau, šis šimtadienis bus įsimintas visiems. Dešimtokams, kaip gražiausia mokyklinė šventė, devintokams kaip įgyta nauja patirtis vedant renginį (ne vienam drebėjo balsas ir širdis), o mums aštuntokams, kaip patirtis, kuria pasinaudosime kitąmet organizuodami šventę savo vyresniesiems draugams.

Aštuntos klasės mokinė Renata Pipinytė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė