Šimtadienis!

Kiekvienais metais devintokams iškyla klausimas, kokią surengti šventę savo draugams, kad ji paliktų smagius ir šiltus prisiminimus. Šiais metais dešimtokus pakvietė apsilankyti Vašingtone, Nacionalinėje aeronautikos ir kosmoso administracijoje (NASA), atsakingoje už visas nekarines kosmoso tyrimo programas.
Vasario 26 dieną devintokai kosminio teleskopo pagalba nustatė, kad prie Žemės didžiuliu greičiu artėja asteroidas. Apskaičiavę, kad mūsų planetą jis pasieks po šimto dienų, vaizdžiai pademonstravo, kas nutiks, kai šis dangaus kūnas atsitrenks į Žemę. Nedelsiant buvo nutarta atrinkti tinkamus astronautus ir išsiųsti į Žemės gelbėjimo misiją. Pasisekė penkiems: Živilei Šimoliūnaitei, Lukui Tamošiūnui, Laimonui Paukštei, Edvinui Juknevičiui ir Vidai Ramoškienei. Pristačius kandidatų gyvenimo aprašymus, apklausus juos pačius, atlikus sudėtingus testus: plaučių pajėgumo – teko pūsti balionus, vikrumo – šokinėti sėdint ant didelio kamuolio, judėjimo įvairia technika – važiuoti paspirtuku, koordinacijos ir pusiausvyros lygio – apsisukus kėdėje tiksliai pereiti tiesia linija ir kita. Susirinkusieji rankų pakėlimu išreiškė pasitikėjimą atrinktais kandidatais ir vienbalsiai nutarė siųsti juos į Žemės gelbėjimo misiją šimtui dienų.
Žemės gelbėtojams sėkmės linkėjo mokyklos direktorė ir mokytojai, primindami, kad iki pirmo rimto išbandymo – pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo – liko visai nedaug laiko ir kvietė skirti visas jėgas kuo geriau pasirengti. Šventės pabaigoje dešimtokams buvo įteiktas šimtadienio kalendorius, visi pasivaišino „kosminiais“ patiekalais, patiektais specialiuose induose.
Tai graži, jaunatviška ir linksma mūsų mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones, paliekanti šiltus prisiminimus apie mokyklą, mokytojus ir mokslo draugus.

9 klasės auklėtoja Rasa Sikarskienė