Šimtadienis

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo švenčiama viena linksmiausių švenčių mokyklos gyvenime – šimtadienis.
Devintos klasės mokiniai dešimtokus, mokytojus ir smalsuolius iš kitų klasių pakvietė į „teismo procesą“, kuriame pateikė dešimtokams įvairius kaltinimus. Advokatė, klasės auklėtoja Sigita Šakienė, aršiai gynė ir paneigė beveik viską, kuo buvo kaltinami jos auklėtiniai. Kita advokatė, pirmoji mokytoja Rasa Sikarskienė, galutinai įrodė, kad dešimtokai nekalti. Išteisinti mokiniai juokėsi, dalindamiesi mokyklos gyvenimo prisiminimais, stebėjosi fotografų išradingumu ir bandė prisiminti „pagautų faktų“ vietą ir laiką. Linksmose užduotyse dalyvavo ne tik vaikai, bet ir mokytojai, o priesaika iki mokslo metų pabaigos atlikti daug gerų darbų iš dešimtokų lūpų nuskambėjo labai įtikinamai. Apie artėjantį pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą primins kalendorius, kurį sukūrė ir įteikė devintokai.
Šypsenos švietė susirinkusiųjų veiduose ir visi suprato vienas kitą be žodžių – juk humoras yra vienas universaliausių bendravimo būdų, suartinančių žmones.

Direktorė Jurgita Zalatorienė