Naujienos

Skautiška išvyka į Kauną

Posted

Spalio 21 d. „Aušrinės“ draugovės skautai, kuriai priklauso ir Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai,  vyko į Kauną ir dalyvavo sueigoje „Lietuvos istorijos ir kultūros pažinimas“.
Skautai buvo supažindinti su Kauno gynybine sistema – fortais, dalyvavo protmūšyje apie Kauną ir jo istoriją. Pasiskirstę į grupes tapo kariais ir pajuto, ką reiškia, kai į tave taikosi priešo vamzdis (lazeris), bandė išsisukti nuo kulkos. Keturios valandos prabėgo nepastebimai. Pavargę, bet laimingi tęsė išvyką po Kauno pilį. Tai seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Pilyje apžiūrėjo ekspoziciją, pasimatavo bajoriškas kepuraites, apžvelgė Kauno panoramą iš aukštai. Labiausiai visus sužavėjo riteris pilies rūsyje, kuris pavaizduotas 3D formatu, pasisveikino su visais lankytojais iškėlęs kalaviją, atiduodamas pagarbą priklaupė ant vieno kelio ir nusilenkė.
Šalia Kauno pilies stovi šv. Jurgio Kankinio bažnyčia. Vaikai apžiūrėjo bažnyčios vidų, uždegė žvakutes kiekvienas savo intencija. Ši bažnyčia, viena seniausiųjų Kaune, tarybiniais metais buvo paversta vaistų sandėliu ir tik 2009 m. pradėti rekonstravimo darbai.
Nuvargę, bet kupini daugybės puikių įspūdžių, vaikai važiavo namo, lauks kitų kelionių.
Išvyka buvo organizuota vykdant NVŠ Lietuvos skautijos vaikų ir jaunimo programą Panevėžio rajone.

Vadovė Ilona Dauderienė