Naujienos

Smagu pažinti

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 1-8 klasių mokiniai dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros įgyvendinamoje pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurios tikslas plėsti mokinių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.

Pradinių klasių mokiniai susipažino su Lietuvos gėlavandenėmis žuvimis, aiškinosi kur jos gyvena, kuo minta. Dalyvavo piešinių konkurse, kuriame stengėsi kuo gražiau nupiešti ir draugams pristatyti savo pasirinktą žuvį. Padedami mokytojų sukūrė pateikčių pristatymą „Gėlavandenės Lietuvos žuvys“ savo draugams. Džiaugėsi organizatorių dovanotomis, projekto logotipais, puoštomis kuprinėmis.

Dėl pandeminės situacijos šalyje mokiniai negali lankytis Lietuvoje įsikūrusiuose žuvininkystės ūkiuose, tačiau stebėti LRT televizijos laidos „Gyventi kaime gera“ reportažus, kuriuose pristatomi žuvininkystės ūkiai – puikiausia išeitis. 5-8 kl. mokiniai nuotoliniu būdu susipažino su Kaišiadorių r. įsikūrusiu inovatyviu krevečių ūkiu, vaivorykštinių upėtakių ūkiu Anykščių r., šamų auginimo ūkiu ir jo šeimininkais Vilniaus r. Mokiniai peržiūrėję televizijos reportažus aptarė žuvų auginimo galimybes ir sunkumus su kuriais susiduria žuvininkystės ūkių šeimininkai, bei atsakė į mokytojų paruoštus klausimus.

Organizuojama šviečiamosios žuvininkystės programa „Išauginta Europos sąjungoje“ suteikia mokiniams atradimo džiaugsmą, sudaro galimybę pažinti supančią aplinką.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė