Naujienos

Sodas vaikams

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius ne vienerius metus dalyvauja Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje,  kurią  remia Europos Sąjunga,  administruoja bei įgyvendina  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija. Pagal šią programą tiekiami ekologiški arba pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą išauginti (pagaminti) produktai: obuoliai, morkos, kriaušės, obuolių sultys ir pieno gaminiai – geriamasis pienas, jogurtas bei šviežias ir brandintas sūris, siekiant  padidinti suvartojamų vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno gaminių dalį vaikų mityboje bei diegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno gaminių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai.

Šį pavasarį Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo plėtros agentūra paruošė visai įstaigos bendruomenei  staigmeną – įstaigos teritorijoje MB „ARBORA LT“ specialistai pasodino obelaičių ir kriaušaičių. Sodinimo darbus smalsiai stebėję vaikai su pedagogais tarėsi, kad vaismedžius tausos ir laistys, stebės, kaip jie auga. Džiūgavo, kad  kuriamas sodas teiks pavėsį saulėtą dieną, užaugins skanių ir vertingų vaisių bei puoš aplinką.

Sodiname sodą vaikams tikėdami, kad geroji patirtis įgyta vaikystėje apie sveikatos tausojimą, gamtos puoselėjimą, ugdo atsakomybę ir empatiją, formuoja žmogiškąsias vertybes, augina svajonėms  sparnus.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja  Rūta Zalatorienė