Naujienos

Spalis – sveikatos mėnuo

Spalio mėnesį Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko Panevėžio rajono visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte ,,Į sveikatos šalį-2“ numatytos veiklos.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniams užsiėmimus apie rankų higieną organizavo Panevėžio r. visuomenės sveikatos priežiūros biuro specialistė Irena Šlenderienė, nuotaikingą Pound šokių treniruotę surengė trenerė Audronė Petronaitytė. Vaikai su pedagogais kalbėjo apie vaistinguosius augalus, rudenines daržoves, kurias pavyko užauginti įstaigoje įrengtose pakeliamosiose lysvėse ir namuose. Darželio kieme mažiesiems įvairiausių rūšių kopūstų parodą suruošė mokytoja Ina Visickienė. Mažieji apžiūrinėjo įvairiausių rūšių kopūstus, juos skaičiavo, lygino, sužinojo, kokią naudą sveikatai teikia ši daržovė. Daugelis vaikų pasakojo, kad kopūstus valgyti mėgsta, vardino patiekalus, kuriuos mamos iš kopūstų ruošia namuose, tačiau tik vienas kitas žinojo, kad kopūstus galima rauginti.

„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“, – sako liaudies išmintis. Todėl su mažaisiais nusprendėme užsiraugti kopūstų. Vaikai skuto, tarkavo morkas, stebėjo, kaip smulkinami kopūstai, paruoštas daržoves bėrė į indą, kruopščiai barstė druska, kmynais ir spanguolėmis. Suslėgtus kopūstus palikę rūgti, darželio kieme žaidėme sportinius žaidimus, panaudodami ne tik sportinį inventorių, nuotaikingiems žaidimams tiko ir morkos, bulvės, raudonieji burokėliai, baltagūžiai kopūstai. Patirtus įspūdžius įamžinome piešiniuose. ,,Dalino visiems po mažą šaukštelį,“ – pasakojo ugdytinio mama, kai vaikai į namus parsinešė raugintų kopūstų stiklainėlius.

Projekto metu organizuotos veiklos paįvairino ir praplėtė ugdymo formas ir turinį. Vaikai įgijo žinių apie sveiką mitybą, gyvenseną, patyrė judėjimo džiaugsmą. Tikime, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigoje skiepijamas nuostatas apie sveikatai palankų maistą, higieną, fizinio aktyvumo svarbą žmogaus organizmui mažieji parsinešė ir į namus.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė