Spalvų galia

Spalis – ryškiausias rudens mėnuo. Jis eina per pasaulį barstydamas pageltusius, paraudusius medžių lapus. Jis vis dar puošiasi ryškiaspalviais jurginų žiedais ir vėjyje besidraikančiais voratinkliais. Kol klykiančios gervės ant savo sparnų neišsinešė visų gamtos paletės spalvų, Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje organizuojama, tradicine jau tapusi – Spalvų savaitė.
Mokinių tarybos narių iniciatyva spalio 13-19 dienomis mokyklos bendruomenės nariai kasdien puošėsi vis kita spalva ir rinko taškus, kurie buvo registruojami išduotose Spalvų savaitės kortelėse. Kas rytą šeštos klasės mokinė Andrėja Popovaitė pasitikusi kiekvieną mokinį ir mokytoją atidžiai apžiūrėdavo ir suskaičiuodavo taškus, kurie buvo skiriami už kiekvieną dėvimą ar turimą tos dienos spalvos detalę – marškinėlius, suknelę, karolius, plaukų aksesuarus, kuprinę ar batelius. Oi, kiek šurmulio, šypsenų ir kūrybiškumo galėjome pamatyti. Pirmąją dieną, kiek santūrokai, tačiau daugelis puošėsi žalia spalva. Antroji diena buvo skirta raudonai spalvai. Trečiąją dieną mokykloje dominavo rudens spalvos. Ketvirtąją – mėlyna spalva. Paskutinioji diena, mokinių sprendimu buvo skirta visų mėgstamai ir labai elegantiškai – juodai spalvai. Visi kovojo dėl kiekvieno taško.
Baigiantis Spalvų savaitei Mokinių tarybos nariai suskaičiavo taškus, padėkojo visiems iniciatyvoje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams. Bilietais į Apollo kino teatrą apdovanojo daugiausiai taškų surinkusius iniciatyvos nugalėtojus – ketvirtokę Ritą Montautaitę, šeštokus Aistį Kirsnį, Andrėją Popovaitę ir devintos klasės mokinę Renatą Pipinytę. Šiems mokiniams netrūko fantazijos, išradingumo ir kūrybiškumo dalyvaujant Spalvų savaitės iniciatyvoje
Psichologų nuomone, spalvos įtakoja mūsų nuotaiką, emocinę ir psichinę būseną, lavina vaizduotę, suteikia džiaugsmo. Kuo daugiau ryškių ir įvairių spalvų, tuo mūsų nuotaika ir emocinė būsena geresnė, todėl kiekvienas rinkimės tik pačias gražiausias spalvas.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė