Naujienos

Spalvų magija

Kas kartą rudenį apima pilka nuotaika. Saulės vis mažiaus ir mažiau… Vasaros spalvas pakeičia auksaspalviai medžių lapai, o juos pilkas, dažnai prakiuręs cepelinų spalvos dangus. Ak, kaip sunku tokiais niūriais rytais keltis ir ruoštis į mokyklą… Kad nebūtų taip niūru ir liūdna, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokinių taryba pakvietė visus dalyvauti Spalvų savaitėje.
Kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui buvo išduotas Spalvų savaitės pasas, į kurį kas rytą registruojamas taškų skaičius, kuriuos galėjai gauti už kiekvieną dėvimą ar turimą tos dienos spalvos detalę – marškinėlius, suknelę, karolius, plaukų aksesuarus, kuprinę, batelius ar net pieštukus. Oi, kiek šurmulio, šypsenų ir kūrybiškumo galėjome pamatyti. Pirmąją dieną, kiek santūrokai, tačiau daugelis puošėsi raudona spalva. Antroji diena buvo skirta saulės, šilumos, šviesos spalvai. Smagu, kad mokiniai ir mokytojai tą dieną į mokyklą atėjo vilkėdami šviesą atspindinčiomis ryškiaspalvėmis, geltonomis liemenėmis – taip kartu paminėjome ir Atšvaitų dieną. Paskutiniąją dieną dominavo žalia spalva – žali skėčiai, striukės, kepurės, šalikai, pirštinės, kojinės, pieštukinės, grožinės literatūros knygos, jų skirtukai, drožtukai, pieštukai, liniuotės, riešinės, skarelės, suknelės, karoliai, rankinės, bateliai, dirželiai ir net balionėliai tą dieną su vaikais keliavo į mokyklą. Visi kovojo dėl kiekvieno taško.
Baigiantis paskutiniajai Spalvų savaitės dienai suskaičiavome taškus. Padėkojome visiems akcijoje dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams. Apdovanojome klasių lyderius ir kiekvienos dienos nugalėtojus: raudonos spalvos ambasadoriumi tapo 6 klasės mokinys Tadas Urbonas, geltonos – 5 klasės mokinė Margarita Šniukštaitė, žalios – 9 klasės mokinys Justas Baltramiejūnas. Surinkusi net 52 taškus Spalvų savaitės nugalėtoja tapo 10 klasės mokinė Kamilė Urbonavičiūtė, mergaitei netrūko fantazijos, išradingumo ir kūrybiškumo dalyvaujant šioje akcijoje.
Spalvos ne tik veikia mūsų nuotaiką, bet gali išgydyti ir psichologinius bei fizinius sutrikimus. Lavina vaizduotę, suteikia džiaugsmo. Kuo daugiau ryškių ir įvairių spalvų, tuo mūsų nuotaika ir emocinė būsena geresnė.
Mokinių taryba dėkoja visiems „spalvotiesiems“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė