Spalvų pasaulyje

Bendradarbiaujant su miestelio bibliotekininke Jolanta Mikšyte Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo organizuojamas tapybos ant vandens užsiėmimas.
Atvykusi Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA edukatorė Rita Klevinskienė vaikams pasakojo, kad ebru menas tai tapymas ant vandens. Jis kildinamas iš Senovės Kinijos, kur VI amžiuje buvo laikomas žinių mokslu. Viešnia teigė, kad tapymo metu naudojamos tik natūralios, žmogui ir gamtai draugiškos, nekenksmingos priemonės. Drąsiausieji mokiniai ilgai nelaukę puošėsi prijuostėmis, ėmė teptukus į rankas ir liejo dažus. Radosi gražiausi raštai, formos, spalvų deriniai. Margėjo taškeliai iš kurių vėliau gimė gėlių, žvaigždžių, širdelių formos piešiniai, linijos sukosi, vingiavo, bangavo mėgindamos išlaisvinti mintis, energiją, veržlumą ar jaudulį. Piešti ant vandens daug lengviau nei ant popieriaus lapo, džiaugėsi užsiėmimo dalyviai, išvydę nuostabiai susiliejusias spalvas.
Anot edukatorės, tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, atpalaiduoja, lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė