Naujienos

Stiprybė – meilė Tėvynei

Posted

Siekiant ugdyti mokinių patriotiškumą ir supažindinti su kario profesija, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai susitiko su Lietuvos kariais.
Gruodžio 14 dieną mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Šiauliuose dislokuoto Ginkluotės ir technikos remonto depo kariai. Susitikę su mokiniais jie kalbėjo apie Lietuvos kariuomenės struktūrą, jos tikslus ir uždavinius, veiklą, simboliką. Kariai pademonstravo lakūnų aprangą ir ginkluotę, vaikai noriai rengėsi kareiviškus drabužius, kilnojo kuprinę, matavosi šalmus, lindo į miegmaišį, maskavosi veidą. Sraigtasparnių avionikos (aviacinės elektroninės įrangos) skyriaus viršininkas kapitonas Artūras Dmitrijev, vyresnysis seržantas Tomas Kučinskas, Ginkluotės ir gelbėjimo įrangos sekcijos viršininkas kapitonas Deividas Mikalonis suteikė daug naudingų žinių, bet svarbiausia – pavyzdį, kaip pagarbiai kalbėti apie Tėvynę, džiaugtis jos laisve ir būti pasirengusiems ją ginti.
Gera buvo klausytis vyrų, kurie ramiai, bet įtikinamai aiškino apie pareigą, pasiaukojimą, ištikimybę ir stengėsi, kad jais patikėtų mokiniai. Labai svarbu karių vertybes perduoti jaunesniajai kartai, nes mylintys Tėvynę kariai – Lietuvos dabartis, o mokiniai – tautos ateitis.

Direktorė Jurgita Zalatorienė