Naujienos

Stumbriukų vardynos Pašilių stumbryne

Rugsėjo 25 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai mokyklon skubėjo nešini pilnomis pintinėmis vaisių ir daržovių. Visi ruošėsi vykti į stumbriukų vardynas, kurias jau dvidešimtąjį kartą organizuoja VšĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbrynas.

Renginio organizatorius Giedrius Bronušas pasveikino atvykusius svečius ir pakvietė vaikus kurti vardus trims, šiais metais gimusiems, stumbriukams. Pagal tarptautinį susitarimą stumbriukų vardai turėjo prasidėti raidėmis „Gi“, nes pirmasis Lietuvoje gimęs stumbras buvo pavadintas Giriniu, o šiuo metu Pašilių stumbryne gyvena Girius, Gimis, Gifris, Gipolas, Gipokis, Giedrė, Gira, Gizopa, Gipota, Gimba, Girna, Polalfa. Pastarosios vardas išsiskiria, nes ji atvežta iš Lenkijos pagal mainų programą. Pakrikštyję mažylius Ginutės, Gimeritos ir Gintariuko vardais, mokiniai iš suneštų sodo ir daržo gėrybių gamino jiems tortą, su Pepe Ilgakojine žaidė aktyvius žaidimus, pūtė muilo burbulus, vaišinosi ant laužo virta aviečių arbata, keptomis dešrelėmis ir gimtadienio tortu.  

Diena, praleista gamtoje, šalia gyvūnų mokiniams suteikė daug džiaugsmo ir malonių įspūdžių. Vaikai grįžo kupini gerų emocijų su pažadu – kasmet lankyti mažuosius draugus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė