Naujienos

Susitikimai su skraidymo entuziastais Panevėžio aeroklube

Gegužės 7 dieną grupė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 9–10 klasių mokinių lankėsi seniausiame Lietuvoje veikiančiame Panevėžio aeroklube.
Apsilankymas prasidėjo talka – vaikinai nugramdė nuo plytelių užžėlusią žolę, padėjo iškraustyti iš sandėlio nereikalingus daiktus, merginos nušlavė takelius. Baigę darbą vaikai pasistiprino jau tradiciniais tampančiais patalkių sumuštiniais su obuoliene. Jaunuoliai entuziastingai priėmė kvietimą angare apžiūrėti lėktuvus, o į kieme stovintį lengvą, vienmotorį lėktuvą, skirtą lengviems kroviniams vežti, žemės ūkio darbams, parašiutiniams šuoliams An-2, ekskursijos vadovas Saulius leido įlipti, pasėdėti pilotų kabinoje. Muziejuje mokiniai sužinojo apie aeroklubo įsikūrimą ir jo veiklą, aviatorių, garsinusių Lietuvą, gyvenimo istorijas. Susipažinę su aviakonstruktoriumi Stanislovu Čepaičiu, mokiniai buvo pakviesti užsukti į jo savaitgaliais organizuojamus mokymus. Susitikimas aeroklube baigėsi sutarimu, kad čia reikia sugrįžti dar kartą ir būtinai išbandyti skrydį treniruokliu, kuris, anot net patyrusių pilotų, sukuria realius pojūčius.
Tikiu, kad mokiniai, apsilankę Panevėžio aeroklube, išsinešė platesnį žinojimą ir supratimą ne tik apie Lietuvos aviaciją, bet ir apie žmones, kurie dalina savo patirtį, žinias ir turi neapsakomą norą pakilti nuo žemės.

Direktorė Jurgita Zalatorienė