Naujienos

Sveika mityba

A.Belazaro Upytės pagrindinės mokyklos darželio skyriuje, „ Pelėdžiukų grupėje“, vyko praktinis užsiėmimas apie sveiką mitybą. Pamokėlės metu vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos piramide, mokėsi kokių maisto produktų valgyti daugiau, o kurių mažiau. Sveikas maistas, kas tai ? Paklausė sveikatos priežiūros specialistė. Kiek pagalvoję, vaikai pradėjo vardinti sveikus produktus – bananai, morkos, kopūstai, obuoliai. Daugiau sveikų produktų sužinojome pažvelgę į sveikos mitybos piramidę. Išstudijavome ją nuo apačios iki viršaus. Labai svarbu, kad būtų laikomasi ne vienos ar kelių taisyklių, bet būtų atsižvelgiama į jas visas :
▪ Valgyti reguliariai.
▪ Valgyti įvairų, subalansuotą maistą.
▪ Gerti pakankamai skysčių, ypač vandens.
▪ Kasdien aktyviai judėti.
Įdomiausia pamokos dalis buvo, užrištomis akimis atspėti vaisius ir daržoves. Naudodamiesi jutimo ir kvapo pojūčiais, vaikai gerai atpažino paruoštus produktus. Susipažino su vienu nauju, neskanautu ir nežinomu – smidru . Tai labai sveika , auginama Lietuvoje, daržovė.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja valgyti daržoves, uogas ir vaisius, 5 kartus per dieną. Rekomenduojama suvalgyti net 400 gramų daržovių ir vaisių per parą, nes juose yra daug organizmui reikalingų maisto medžiagų – skaidulų, vitaminų, mineralų, antioksidantų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Kuklierytė