Naujienos

Sveika, skanu, spalvota

Racionali vaikų mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei vaikų raidai, imunitetui, darbingumui bei gyvenimo trukmei. Manoma, kad tvirti sveikos mitybos įpročiai, įgyti, suformuoti vaikystėje ir paauglystėje, išlieka ir turi teigiamą įtaką sveikatai.

Tikrindama valgiaraščio atitinkamumą, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos valgykloje, negaliu atsidžiaugti virėjų išmanumu ir meile savo darbui. Mokiniai valgo šviežią, skanų ir daug daržovių turintį maistą. Lapkričio 15 d. pietų metu vaikų maitinimui patiektuose patiekaluose suskaičiavau net 14 rūšių daržovių ir vaisių. Tą dieną vaikai valgė burokėlių sriubą su pupelėmis Žuvies troškinį su daržovėmis, kuriame puikiai derėjo morkos, svogūnai, saliero šaknis, petražolės. Bulvių košė – paskaninta žaliaisiais žirneliais. Šalia karšto patiekalo lėkštėje puikavosi baltagūžių kopūstų, agurkų, konservuotų kukurūzų, svogūnų laiškų ir petražolių salotos, paskanintos linų sėmenų aliejumi ir citrina, kelios riekelės raudonosios paprikos ir ridikėlių. Pavalgę mokiniai atsigaivino apelsinais paskanintu vandeniu, vaišinosi patiektais bananais.

Nuo ankstyvos vaikystės formuojamas mitybos įgūdžių ugdymas, tinkamas mokinių maitinimosi organizavimas teigiamai formuoja mokinių mitybos įpročius ateityje.

                Sveikatos priežiūros specialistė Irena Šlenderienė