Naujienos

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą neaplenkė ir mūsų mokyklos

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenei ypatingai svarbi kiekvienos klasės sveikatos stiprinimo veikla, sveikatai palankios mokyklos aplinkos kūrimas, sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymas bei visos mokyklos bendruomenės įsitraukimas į sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo veiklas.
Gegužės 3 d. fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Kristina Čiplienė bendradarbiaudama su Panevėžio orientacininkais (vadovas Algirdas Šalkauskas) organizavo orientavimosi renginį vyresniųjų klasių mokiniams. Orientavimosi sportu gali užsiimti visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinių galimybių. Dalyviai turi galimybę išmokti orientuotis šalia namų ar mokyklos esančiose viešosiose erdvėse, pažinti aplinką, siekti asmeninės pažangos fizinio aktyvumo srityje bei įgyti naujų įgūdžių.
Susipažinę su varžybų taisyklėmis vaikai startavo. Anot jaunuolių, jiems teko ne tik greitai bėgti, tačiau ir pasukti galveles skaitant žemėlapius ir surandant organizatorių pažymėtus objektus. Greičiausieji apdovanoti taurėmis ir draugų sveikinimais bei gausiais plojimais. Pirmąją vietą iškovojo 6 klasės mokinys Eligijus Debeikis, antrąją – šeštokė Dominyka Kazlauskaitė, trečiąja vieta džiaugėsi 5 klasės mokinys Artur Skotar.
Mokiniai ne tik šauniai praleido laiką ir išbandė savo jėgas, bet išmoko skaityti žemėlapius, orientuotis aplinkoje, naudotis specialia programėle.
Orientacinis renginys buvo skirtos Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė