Naujienos

Sveikos gyvensenos ABC

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvavo visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte „Sveikos gyvensenos ABC“, kurį finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė.
Gegužės mėnesį 1–4 klasių mokiniams vyko paskaitų ciklas sveikos mitybos tema. Vaikai kalbėjosi, koks maistas yra palankiausias organizmui, ką rekomenduojama valgyti pusryčiams, pietums, vakarienei, kada ir kuo geriausia užkandžiauti. Mokiniai piešiniais pavaizdavo penkias pagrindines maisto produktų grupes, priminė, kad kasdien būtina gerti vandenį.
Birželio 18 dieną 5–10 klasių mokiniai dalyvavo boulingo čempionate, kuriame aktyviai ir linksmai praleido popietę. Ridendami kamuolį lygiu takeliu mokiniai stengėsi numušti kėglius, surinkti kuo daugiau taškų ir laimėti varžybas. Atokvėpiui nebuvo nė minutės – visi Panevėžio prekybos ir pramogų centro „Rožynas“ takeliai bumbsėjo nuo ridenamų kamuolių, vaikų džiaugsmo šūksnių ir numuštų kėglių garsų. Daugelis boulingą žaidė pirmą, bet, anot vaikų, ne paskutinį kartą.
Birželio 20 dieną mokykloje vyko Sporto šventė, kurioje jėgas išbandė vyresniųjų klasių mokiniai. Krepšinis, tinklinis, futbolas, estafetės, bet linksmiausia – orientacinės varžybos po Upytės kaimą. Šiuolaikiška elektroninė kontrolinių punktų žymėjimo sistema motyvavo mokinius, o organizatorius džiugino aktyvus šventės dalyvių įsitraukimas. Iššūkių pilnose varžybose mokiniai turėjo galimybę pažinti savo ir draugų stiprybes, sustiprinti naudojimosi žemėlapiu ir komandinio darbo įgūdžius, aplankyti Upytės istorines vietas. Nugalėtojai džiaugėsi iškovotomis taurėmis, o visi dalyvavusieji – azartiškai praleista popiete.
Mokiniai, dalyvavę projekte „Sveikos gyvensenos ABC“, stiprino sveikatą ir linksmai praleido laiką aktyviose veiklose.
Direktorė Jurgita Zalatorienė