Naujienos

Sveikos gyvensenos diena

Spalio 21-oji Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje – sveikos gyvensenos diena, kurioje dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai.
Penktadienis mokykloje prasidėjo muzika ir aktyvia mankšta. Linksma buvo rungtyniauti mįslių konkurse, spręsti kryžiažodžius apie sveiką maistą, bet visi labiausiai laukė „Moliūgo nugalėtojo“ konkurso. Daugelis vaikų moliūgus buvo užauginę iš mažos sėklytės, patys laistė, ravėjo ir stebėjo, kaip jie pučiasi. Konkurse dalyvavo 40 moliūgų, kurių bendras svoris 385 kilogramai. Sunkiausias Odetos Žitkevičiūtės moliūgas nugalėtojas svėrė 26,7 kilogramus, Samantos Sadzevičiūtės – 24,5, labai nedaug nusileido Samantos Leonaitytės pūstašonis, kuris svėrė 24,2 kilogramus. Visi mokiniai, dalyvavę šiame konkurse, buvo paskatinti dovanėlėmis, o nugalėtojos gavo bilietus į filmą Forum Cinemas kino teatre Panevėžyje.
Po konkurso mokiniai, susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis ir pasirengę vietą darbui, ėmėsi moliūgų skaptavimo. Tai linksmas, nesudėtingas darbas – nupjovę moliūgo viršūnę, išskaptavę „vidurius“, pjaustė nupieštus veidukus. Nusifotografavę prie išskobtų šviestuvų, jais papuošė mokyklos gėlyną.
Sveikatingumo diena baigėsi mokyklos valgykloje gardžiu moliūgų pyragu. Vakare praeinantiems ir pravažiuojantiems gera buvo matyti iš moliūgų veidų sklindančią geltoną šviesą – užuominą į meilę ir šilumą…

Mokytoja Rasa Sikarskienė