Naujienos

Upytiečių veiklas vainikavo pergalė

Nuo ankstyvo šių metų pavasario Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, jau penktą kartą organizuojamos, Šviečiamosios gyvulininkystės programą, kurios  tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Itin šilta ir meilės gyvūnams kupina vasara suteikė galimybę pažinti tradicines gyvulininkystės šakas. Mokiniai, nuotoliniu būdu, peržiūrėjo programos organizatorių paruoštą edukacinį filmą „Augink, rūpinkis, mylėk“, užduočių knygelėje atliko jiems skirtas užduotis. Susipažinę su Lietuvos ūkiuose auginamais gyvuliais ir paukščiais, jų laikymu, šėrimu, duodama produkcija vaikai domėjosi artimoje aplinkoje auginamais gyvuliais, jų rūšimis. Aktyviai įsitraukė į programos veiklas, fotografavo savo ūkiuose auginamus gyvulius, domėjosi senelių ir draugų augintiniais. Dalyvavo piešinių konkurse, kurio metu piešė naminius gyvulius, paukščius, kailinius žvėrelius. Mokiniai noriai dalyvavo organizuojamose išvykose pas vietos ūkininkus. Projekto metu lankėsi UAB „Genetiniai ištekliai“, ūkininkų Gintaro Milevičiaus, Rasos Sikarskienės, Valentino Žitkevičiaus ūkiuose. Keliavo į Aukštaitijos nacionaliniame parke įsikūrusius Paukščių kaimą, Triušiukų slėnį, Senovinės bitininkystės muziejų. Būdami tradicinėje stovykloje prie jūros užsuko į Žvėrinčių. Vyko į Dubingių žirgyną. Lankėsi Alantos technologijos ir verslo mokykloje, kurioje susipažino su žemės ūkio profesijomis. Projekto veiklas vainikavo konkursas „Gyvulininkystė ir MES“, kurio pagrindinis uždavinys – kūrybinis darbas, atskleidžiantis tradicinius gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą.

Spalio 12 dieną į mokyklą atvykę VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovai pranešė, kad komisija sudaryta iš Žemės ūkio ministerijos bei VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros specialistų, mokinių darbą įvertino puikiai ir konkurse, kuriame dalyvavo net 40 Lietuvos mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai paskelbti III modulio (5-8 klasių tarpe) nugalėtojais. Mokiniai džiaugėsi įvertinimu, gautais prizais ir matavosi Šviečiamosios gyvulininkystės logotipu puoštus marškinėlius.

Vykdoma Šviečiamosios gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“ užkrėtė visą Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenę meilės gyvūnams virusu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė