Naujienos

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kartu su Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuojamoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“.

Mokiniai, mokydamiesi nuotoliniu būdu, susipažino su tradicinėmis gyvulininkystės šakomis, žiūrėjo mokomuosius pažintinius filmus, atliko užduotis pratybose, sprendė kryžiažodžius, piešė, fotografavo ir draugams pristatė savo auginamus naminius gyvūnus. Visi nudžiugo, kai organizatoriai birželio 16 d. pakvietė atvykti į Alantos technologijos ir verslo mokyklą, kurioje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su žemės ūkio profesijomis.

Vaikus pasitikusi lektorė Edita Meškinytė-Kaušilienė pasakojo, kad mokykloje veikia sektorinis žemės ūkio praktinio mokymo centras, kuriame siekiama išmokyti, pademonstruoti ir suteikti galimybę praktiškai susipažinti su augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybos naujovėmis, jų įgyvendinimo efektyvumu, žemės ūkio mechanizavimo privalumais, alternatyvios energetikos galimybėmis. Mokiniai apžiūrėjo staliaus dirbtuves, kalvę, metalo apdirbimo klasę. Augalininkystės kabinete bandė atskirti įvairių rūšių javus, aiškinosi jų auginimo bei panaudojimo galimybes. Drąsiausieji lipo į garaže stovintį, šiuolaikinį kombainą ir matavosi traktorininko profesiją. Išėjus į kiemą mokinių dėmesį patraukė biodujų jėgainė, kuri perdirbdama mokykloje susidarančias atliekas, ją aprūpina elektra, šildo patalpas, vandenį, tausoja gamtą.

Grįždami namo sustojome gamtos apsuptame Dainuvos nuotykių slėnyje. Mokiniai išbandė jėgas keliaudami nuo medžio link medžio, kaskart kopdami vis aukščiau ir aukščiau. Neišdildomą įspūdį ir laisvės pojūtį visiems paliko skrydis per Šventosios upę.

Dalyvavimas projektinėse veikloje vaikams suteikia nepakartojamų įspūdžių, galimybę pažinti supančią aplinką, sudaro sąlygas ugdytis karjeros kompetencijas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė