Naujienos

Šviečiamosios gyvulininkystės programa Upytėje

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.
Gegužės 22 dieną grupė mokinių dalyvavo pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademiją. Mokiniai klausėsi specialistų pasakojimo apie vandens gryninimo būdus, mikroskopu ieškojo žmogaus ir gyvūno plauko skirtumų, išbandė kiaušinio lukšto tvirtumą. Vaikai nuščiuvo, kai į mokomąją klasę įbėgo šunys. Jų treneriai pasakojo apie gyvūnų veisimo metodus, mitybos ir laikymo technologijas, elgsenos skirtumus, jų gerovės užtikrinimą ir sveikatingumą, mokė pagrindinių šunų dresūros taisyklių. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai patys bandė suprasti šunų elgsenos ypatumus ir atlikti dresūros užduotis. Apsilankę praktinio mokymo ir bandymų centro fermoje vaikai sužinojo karvių šėrimo, laikymo ypatumus, tiesė rankas su pašaru ir viliojo juodmarges, norėdami paglostyti. Berniukai noriai lipo į traktorių – pašarų dalytuvą ir sukiojo vairą.
Įgyvendinant programą mokiniai supažindinami su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste. Mokiniai sužino gyvūnų gerovės, aplinkosaugos ir ekologijos principus, susipažįsta su gyvulininkystės specialistų darbu ir mokymosi galimybėmis, dalyvauja kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“.

Direktorė Jurgita Zalatorienė