Šviesos šventė

Lapkričio 1-ąją po šv. Mišių Upytės šv. Karolio Boromiejaus bažnyčios šventoriuje buvo skaitomos eilės ir dalijami atšvaitai.
Nuo senų laikų žmonės tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, todėl šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dieną žmonės lankė artimųjų kapus. Pamokslo metu kunigas dr. Gediminas Jankūnas šią dieną pavadino šviesos švente, nes uždegę šviesą ir šilumą skleidžiančias žvakes, prisiminimu ir malda pagerbę mirusiuosius, pabendraujame ir su gyvaisiais, susitaikome ir atleidžiame. Ta proga Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai Lukas Baltramiejūnas ir Kornelija Vičiutė skaitė mokinių kūrybos eilėraščius ir prozos kūrinėlius. Gera buvo pasiklausyti ir gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narės Elvyros Gruzdevienės eilių.
Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. Po skaitymų susirinkusiems mokiniai išdalijo atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes ir atšvaitus-žaisliukus mažiesiems eismo dalyviams.
Kunigas kvietė visus šviesti gerumu, meile, Kristaus dvasia, o dalinusieji atšvaitus linkėjo tinkamai pasirūpinti savo bei artimųjų saugumu ir šviesti kelyje tamsiuoju paros metu.

Direktorė Jurgita Zalatorienė