Naujienos

Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Skaitymas yra laisvė. Skaitymas yra įkvėpis. Skaitymas leidžia pamatyti pasaulį naujomis akimis ir kviečia į kitus pasaulius, kurių nesinorės palikti. Skaitymas leidžia dvasiai svajoti. Sakoma, kad knygos – tai draugai visam gyvenimui. Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje, tad ieškok knygų, kurios kalba tavo dvasiai, tavo širdžiai, tavo protui. Pasakojimai – tai vaistai. Jie gydo. Jie ramina. Jie įkvepia. Jie moko. Tebūnie palaiminti pasakojimų kūrėjai, jų skaitytojai ir klausytojai. Tebūnie palaimintos knygos. Jos yra geresnio, šviesesnio pasaulio vaistai. Tokiais žodžiais į antrokus kreipėsi mokyklos bibliotekos vedėja Dalia Greviškienė ir priminė, kad balandžio antrą dieną minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Virtualiu būdu mokiniai nukeliavo į Kopenhagą, į Kristiano Anderseno gimtąjį miestą. ,,Pasivaikščiojo‘‘ gatvėmis, ,,susipažino‘‘ su jo šeima, namais, aptarė jo kūrybą. Visą praėjusią savaitę mokiniai skaitė šio rašytojo pasakas, tai buvo įdomu paklausyti, kaip jie pristato perskaitytą kūrinį. Gabrielė labai gražiai pasekė pasaką „Šeimedžio močiutė“, Rūta – „Drąsus cino kareivėlis“, Vakaris – „Mergaitė su degtukais“, Danielius – ,,Sraigė ir radastas“, Pijus – „Daržininkas ir ponai“, Tautvydas – Šarlio Pero „Pelenė“.
Savo knygų pristatymais vaikai sudomino draugus ir nutarė kuo daugiau perskaityti Kristiano Anderseno pasakų. Antrokai suprato, kad skaitymas, tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje.
Dalia Greviškienė, Aušrinė Garuckienė