Naujienos

Tarptautinė vaikų knygos diena

 

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

Šiai dienai skirta parodėlė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bibliotekoje sužadino daugelio mokinių smalsumą. Buvo galima susipažinti su Hanso Kristiano Anderseno kūryba, biografija, pasakų iliustracijomis.

Tą dieną į svečius atvykusius priešmokyklinės grupės ugdytinius pasitiko pasakų personažais persirengusios mokytojos. Pakeliavę „traukinuku“ po mokyklą, vaikai užsuko į biblioteką, vartė knygutes, bandė skaityti, vardino jiems žinomas pasakas. Bibliotekos vedėja Dalia Greviškienė pristatė 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatą, perskaitė vaikų knygų iliustruotojo ir autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus tekstą, kuriame teigiama, kad knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti. Sekančioje stotelėje vaikų laukė pradinių klasių mokytoja, kuri pasekė pasaką apie kiškelį, ragino mažuosius, užrištomis akimis, nupiešti katinėliui uodegėlę. Įveikus šią užduotį, svečių „traukinukas“ nurūko link valgyklos, ten cinamonu kvepėjo bandelės, stiklinėse garavo šiltas vaisių kompotas. Baigiantis šventei mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė linkėjo vaikams atrasti skaitymo malonumą ir dovanojo pasakų knygutes.

Balandžio 11 dieną ketvirtos klasės mokinės Samanta Leonaitytė, Elada Vasiliauskaitė, Simona Rekštytė, Austėja Mažikaitė, geriausiai atsakiusios į mokykloje organizuotos viktorinos „Knygos padeda neskubėti“ klausimus, dalyvavo antrajame konkurso etape Panevėžio rajono švietimo centre. Vaikai turėjo atspėti knygų personažus, autorius, knygų pavadinimus, prisiminti istorijas, pasakas. Mergaitės džiaugėsi dovanotomis knygomis, edukacinio užsiėmimo metu pasigamintais knygų skirtukais ir ekskursija Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

 

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė