Naujienos

Tausoti Žemę – kiekvieno pareiga

Gruodžio 9 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai keliavo į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą, kur stebėjo interaktyvų muzikinį judesio spektaklį „Lopšinė Žemei“.
Teatro aktoriai Giedrius Arlauskas ir Ieva Brikė savo nepakartojamu vaidinimu, šokiu ir daina, vaikams suprantama kalba, atskleidė Žemės užterštumo problemą, jos priežastis ir pasekmes. Šiukšlinimas, oro tarša, gyvūnų nykimas, globalinis atšilimas, liūtys yra šių dienų ir šios kartos žmonių didžiausia problema, kurią privalome spręsti čia ir dabar. Spektaklio kūrėjai siūlė simbolinį žemės raminimo, jos guodimo veiksmą. Skirtingomis pasaulio šalių kalbomis niūniavo lopšines motulei Žemei.
Spektaklyje aktoriai tiesiogiai bendravo su vaikais, kvietė į vaidybinę erdvę, siūlė žaisti vis kitus žaidimus. Mokinių išvyką vainikavo apsilankymas prie kalėdinės eglutės, kuri puošia miesto aikštę.
Grįždami į mokyklą vaikai dar ilgai diskutavo ką turėtume daryti, kad padėtume Žemei. Visi pritarė minčiai, kad mes patys turime tausoti jos išteklius, mažinti vartojimą, neteršti ir nešiukšlinti. Tik taip padėsime savo Žemei.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė