Kovo 26 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai Andrėja Popovaitė ir Donatas Politauskas dalyvavo rajono mokinių technologijų olimpiadoje. Dalyviai ruošėsi atsakingai: išsirinko patiekalus, kelis kartus juos gamino, kvietė jų paragauti mokyklos mokytojus, administracijos atstovus, reagavo į konstruktyvią kritiką, ieškojo estetinių sprendimų. Kadangi praeitų metų olimpiadoje buvo pagaminta ir vertinimui pristatyta daugiausiai desertų, šiemet rinkomės palankaus sveikatai patiekalo idėją. Užkandį „Silkė su burokėlių pesto” ir „Stanislavo Cernieckio citrininius barščius” iš R. Laužiko knygos „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje” patiekėme su pačių iškeptais sveikuoliškais duoniukais. Gaminome patiekalą iš kunigaikščių ir bajorų meniu, taigi turėjome pasirūpinti ir patiekimo estetika. Paskelbėme prabangą spinduliuojančių indų paiešką. Pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė pristatė visą krepšį indų. Patiekalai pavyko ne tik gardūs, bet ir buvo estetiškai pateikti. Mūsų mokyklos atstovai vieninteliai turėjo prijuostes ir kepurėles su mokyklos logotipu, kuriuos parūpino pavaduotoja Odeta. Mokiniai, gavę į rankas šiuos atributus, buvo sužavėti, pasijuto įvertinti ir atsakingi.
Olimpiadoje mus lydėjo nusiteikimas garbingai dalyvauti ir padaryti tai, kas suplanuota. Andrėjos pagamintas silkės užkandis buvo įvertintas 3 vietos nominacija. Mergina gavo ne tik diplomą, bet ir dovaną – belaides ausines. Taigi, mokiniai dalyvavo vienoje iš svarbiausių, turiningiausių, atsakingiausių mokslo metų pamokų.
Technologijų mokytoja Sigita Jačiauskė



