Naujienos

Tegul Laisvė skamba!

Siekiant išreikšti palaikymą Ukrainos tautai, jau metus laiko kovojančiai su agresoriumi, Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje, kaip ir visoje šalyje, vyko palaikymo akciją „Tegu Laisvė šviečia. Tegu Laisvė skamba!“
Per šiuos metus labiau pažinome kaimynines šalis, jų vertybes ir tikslus, patyrėme tai ko niekas niekam nelinkėtų, susiradome draugų, su kuriais kalbame kita kalba, kurių tradicijas bandome pažinti ir priimti. Kitaip nei prieš metus, šiandien mokykloje skamba dvi kalbos: persipynusios gražiausiais ir vilties kupinais žodžiais.
Vasario 24-ąją, karo Ukrainoje pradžios datą, įprasmino ukrainiečių kalba vaikų skaitomi eilėraščiai, dainuojamos dainos, pinamos draugystės apyrankės, prisiminimui tapomas paveikslas, kad po daugelio metų, kai pasaulyje visas negandas nugalės taika, mes prisimintume, jog buvo toks laikas, kai Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje mokėsi vaikai dėl karo veiksmų turėję palikti savo namus, savo šalį…
Tikėkime, jog išauš diena, kai Ukraina iškovos pergalę, o mokykloje užsimezgusi ukrainiečių ir lietuvių vaikų draugystė niekada nenutrūks.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė