„Tetradkos“ gamyba

Lapkričio 19 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo mokykloje vykusioje edukacinėje programoje „Senoviško sąsiuvinio – tetradkos gamyba“.

Pirmiausia dalyviai susipažino su Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, knygnešyste, G. Petkevičaitės-Bitės indėliu gelbėjant lietuviškąją spaudą, apie jos dvare įrengtą knygų slėptuvę. Vaikai sužinojo, kad anuomet sąsiuvinis buvo vadinamas „tetradka“, kad baltas popierius tada buvo didelė prabanga, todėl rašymui naudojo patį paprasčiausią vyniojimo popierių. Jį susiūdavo vilnoniais arba lininiais verptais siūlais, kad lapai neišbyrėtų.

Po pasakojimo dalyviai ėmėsi praktinės veiklos. Vaikams buvo išdalyti sąsiuvinio ruošiniai – lapai su G. Petkevičaitės-Bitės atvaizdu, siūlai, adatos. Kiekvienas pasigamino po „tetradką“ bei išbandė rašymą žąsies plunksna.

Užsiėmimų metu mokiniai suprato, kaip anksčiau gyveno žmonės, kaip jų gyvenimas keitėsi, koks ryšys yra tarp praeities, dabarties ir ateities.

Mokytoja Rasa Sikarskienė