Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ąją  minime Tolerancijos dieną. 1995 m. UNESCO patvirtino Tolerancijos principų deklaraciją, teigiančią, jog „Tolerancija – tai vertybė, kurios dėka vyrauja taika.

Šiais metais ši diena tapo labai svarbia kiekvienam padoriam Europos, Pasaulio žmogui, nes visus labai sukrėtė teroro aktai Paryžiuje, beprasmės aukos. Tylos minute pagerbėme aukų atminimą…

„Bėda ta, … kad mes netikime esą tokie panašūs, kokie iš tikrųjų esame. Mes visi – baltieji ir juodaodžiai, katalikai ir protestantai, vyrai ir moterys. Jei sugebėtume matyti daugiau to bendrumo, gal visas pasaulis panūstų susijungti į vieną didžiulę žmonių šeimą, ir gal rūpintumės ta šeima ne prasčiau, nei dabar rūpinamės savąją …“ tokiais žodžiais prabilo maironiečiai į aktų salę susirinkusią mokyklos bendruomenę.

2015 metų Tolerancijos simbolis Mozaika. Didžiulę, išraiškingą raidę „T“ sukūrėme spalvindami plakatą „Draugystė“. Visi darbeliai panašūs, bet skirtingi, nėra nė vieno vienodo. Dar ilgai diskutavome, kalbėjomės Tolerancijos, šių dienų aktualijų temomis prie savo sukurtos Mozaikos.

Maironiečių būrelio vadovė Dalia Greviškienė