Ugdymas karjerai

Žmogus, siekiantis rasti sau vietą šiuolaikiniame darbo pasaulyje, turi sugebėti tikslingai veikti kintančioje situacijoje. Profesinis veiklinimas yra viena iš ugdymo karjerai veiklos dalių.

Birželio 4-oji – ugdymo karjerai mokykloje diena, kurios tema „Pasimatuok profesiją“. Trys mokytojų vadovaujamos mokinių grupės apsilankė Upytės miestelio įstaigose: bibliotekoje, pašte, seniūnijoje, bandymų stotyje, tradicinių amatų centre. Šių profesinio veiklinimo patirtinių vizitų metu mokiniai susipažino su bibliotekininko, paštininko, raštvedės, buhalterio, etnologo profesijomis. Minėtų įstaigų darbuotojai mielai priėmė vaikus, kalbėjosi, diskutavo ir išsamiai atsakė į pateiktus klausimus. Upytės bibliotekininkė Jolanta Lisauskienė parengė ir mokiniams padovanojo informacinius lankstukus apie buhalterio profesiją ir mokyklų, kuriose galima įsigyti įvairias profesijas, internetinių adresų sąrašus. Ugdymo karjerai diena tęsėsi mokykloje. Mokinių grupės turėjo parengti pristatymus apie profesijas, su kuriomis susipažino vizitų metu, atliko įvairias užduotis, susijusias su pažinimo, komunikavimo gebėjimais. Į klausimą „Kodėl žmonės dirba?“ mokiniai atsakė: „Nori savo talentus panaudoti ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe.“ „Kūrybingas mintis panaudoti.“ „Kad turėtų valgyti, apsirengti, savus namus.“ Mokinių vertinimu, ši diena buvo įdomi, naudinga, nes sužinojo daug naujo, galėjo pabūti kitoje aplinkoje, pabendrauti su įdomiais žmonėmis.

Kiti profesinio veiklinimo vizitai:

1. 2015-03-19 išvyka į Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokyklą. Labiausiai domino            padavėjo, barmeno, vizualinės reklamos gamintojo  profesijos.
  2. 2015-04-29 išvyka į Panevėžio priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Šios valdybos atstovė ryšiams su visuomene Vilma Vaiginytė suprantamai ir įdomiai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją.
  3. 2015-05-14 išvyka į Panevėžio profesinio rengimo centrą. Susipažinome su apdailininko (statybininko), automobilių mechaniko, kirpėjo, agroserviso darbuotojo ir kt. specialybėmis, kurias galima įgyti šiame centre. Su mumis bendravo ir į mums rūpimus klausimus atsakė žemės ir namų ūkio veiklos profesinio mokymo skyriaus vedėja Dalia Kavaliauskienė.

Mokytoja Dalia Greviškienė

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? 20150604_093855 ?????????? ?????????? ?????????? ??????????