Naujienos

Ugdymo karjerai diena

Rudeniškai šiltas, spalvotų lapų šnaresy ir kvepiantis obuoliais išaušo spalio 4-osios rytas. Diena, kurios kiekvienas mokytojas ir mokinys laukia su džiugiu jauduliu širdyje. Tai – Tarptautinė mokytojų diena.

Jau keletą metų Upytės Antano Belarazo pagrindinėje mokykloje šią dieną vyksta Ugdymo karjerai diena. Šiais metais šventės organizatoriai 8 klasės mokiniai paruošė mokytojams staigmeną – vienai dienai mokytojų kambarys virto kavine „Egzotika“. Mokytojai galėjo pasimėgauti įvairiais egzotiškais patiekalais, tokiais kaip  „Krabų blakstienos“, „Vorų kojelės“, „Ryklio kepenėlės“, „Vėžlio smegenėlės“ ar „Gandro akis“. Mokiniai visus maloniai aptarnavo, virė kavą, arbatą, atsakingai atliko užsakymus. Mėgaudamiesi aštuntokų paruoštais patiekalais mokytojai sulaukė ir kitų staigmenų. Juos sveikino pradinių klasių mokinių meninės raiškos būrelio nariai, mokinių taryba išdalino mokytojams parašytus laiškus, technologijų mokytojai su mokiniais parengė dovanėles su įdomiais klausimais. Šventės metu pradinių klasių mokinius mokė 9–10 klasių mokiniai, o vyresnėse klasėse apie savo darbą kalbėjo policijos darbuotoja Gileta Abloževičienė,, agronomo profesiją turintis Algirdas Kazimieras Budrys, Upytės bibliotekininkė Jolanta Mikšytė, apie kario gyvenimą pasakojo buvęs mokyklos mokinys, savanoris Lukas Baltramiejūnas. Jie atsakinėjo į klausimus, rodė atsineštus daiktus ir netgi davė paragauti kareiviško maisto. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė kartu su mokinių taryba paruošė nuostabią rudeninę fotosieną, prie kurios noriai pozavo ir fotografavosi visi.

Laikas prabėgo greitai, liko prisiminimai, nepakartojami įspūdžiai, įgūdžiai ir įdomi patirtis organizatoriams. Ugdymas per saviraišką, patirtį, racionalumą ir betarpiškumą yra  pamatas mūsų jaunajai kartai.

8 klasės auklėtoja Sigita Šakienė