Užgavėnės – jėga

Užgavėnės- jėga

Pradinių klasių mokiniai vasario 27 dieną susirinko į sporto salę, kur buvo prisiminti Užgavėnių papročiai, akcentuota, kad per Užgavėnes reikia daug judėti, keliauti, važinėti, nes tada linai geriau augs.
Užgavėnės be Kanapinio ir Lašininio kovos – ne Užgavėnės. Visa tai simbolizuoja nenorinčio žiemos (Lašininio) kovą su žmonių išsiilgtu pavasariu (Kanapiniu).
Mokiniai susiskirstę į komandas ,,Lašininiai“ ir ,,Kanapiniai“ pradėjo budinti Žemelę ir varyti žiemą iš kiemo. Savo stiprybę aiškinosi kvadrato varžybose, išbandė jėgas, kas taiklesni ir įmes daugiau kamuolių į krepšį, krovė „plytas“ – sunkius kamuolius. Palaikymo sulaukė abi komandos, bet pergalę „nuskynė“ „Kanapiniai“. Visi kovotojai buvo apdovanoti didžiuliais medaliais – riestainiais.
Kanapinio pergale buvo baigtos linksmybės ir prasidėjo gavėnia, apie kurią yra mįslė –„Septynios mylios geležinio tilto, dešra užrakinto, kilbasa užkabinto“.

Mokytoja Rasa Sikarskienė