Užgavėnių šėlsmas

Vasario 25 dieną visa Lietuva triukšmingai vijo žiemą ir kvietė pavasarį – šventė Užgavėnes.

Tai išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Šiais metais didelių šalčių ir sniego nebuvo, tačiau Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Žiema, žiema – bėk iš kiemo!“, kurios metu vaikai, persirengę įvairiais personažais: čigonais, raganomis, ožiais, susirinko į mokyklos vidinį kiemą, kur linksmai šoko, dainavo, pokštavo. Vyko Lašininio ir Kanapinio komandų spartakiada. Susirinkusieji vaišinosi mieliniais blynais, o svarbiausias Užgavėnių šventės simbolis Morė – vaisingumo dievybė, buvo sudeginta ant laužo, tam kad vėliau atgimtų, su jos sudeginimu buvo išvarytas susikaupęs blogis, o kartu ir įkyrėjusi besniegė žiema.

Šventė vaikams suteikė daug gerų emocijų, priminė senolių papročius, tradicijas.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Sikarskienė