Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla ir gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ įgyvendino Panevėžio r. savivaldybės finansuotų Visuomenės sveikatose rėmimo specialiosios programos ir Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programos projektų, kurių tikslas ugdyti bei stiprinti vaikų fizinę, psicinę ir emocinę sveikatą, veiklas. Liepos 16-18 d. būrys upytiečių išsiruošė į stovyklą prie jūros. Keliaudami mokiniai lankėsi Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje Šiauliuose, kurioje pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Vaikus stebino stilizuota dvaro aplinka, atspindinti dvarininkų buitį, kasdienybę, jų kultūrinius bei meninius poreikius.
Žemaičių dailės muziejuje (Plungėje) mokiniai dalyvavo istorinėje ekskursijoje apie Oginskių giminę ir rūmų istoriją, kurioje buvo kalbama apie XIX a. Lietuvos dvarų ir dvarininkų kultūrą, pristatoma dvarininkų laisvalaikio, žaidimų ir užsiėmimų istorija. Stovyklautojai patys mokėsi žaisti aristokratų žaidimą – kroketą, kai žaidėjas plaktuku turi nuridenti kamuoliukus pro lankelius. Kretingos muziejuje mokiniai lankėsi Žiemos sode, gėrėjosi ten augančiais bananmedžiais, kaktusais, apelsinmedžiais, laurais, citrinmedžiais, besiraizgančiais vijokliais, tekančio upeliuko vandenyse nardančiomis dekoratyvinėmis žuvytėmis, žavėjosi balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalve papūgėle Barbora.
Kretingos dvaro saldaininėje dalyvavo saldžioje edukacinėje programoje. Sužinojo karamelinių saldainių receptą, kuriais dar ir dabar prekiaujama per atlaidus ar didžiąsias miesto šventes. Mokiniai stebėjo karamelinės masė gamybos eigą, patys raitė, pakavo ir ragavo savo pasigamintus saldainius. Vakare pabraidę vėsiame jūros vandenyje, keliautojai įsikūrė Kretingalės pagrindinėje mokykloje.
Antrąją dieną keliautojai savo jėgas išbandė baidarių žygyje sraunia Minijos upe, o vakare dalyvavo draugiškose tinklinio, futbolo, krepšinio varžybose. Padėkoję Kretingalės mokyklos bendruomenei už bendradarbiavimą, šiltą bei svetingą priėmimą keliautojai paskutiniąją stovyklos dieną praleido prie banguotos Baltijos jūros. Šokinėjo per bangas, statė smėlio pilis, žaidė paplūdimio žaidimus. Vakarop, saulei leidžiantis stovyklautojai grįžo į savo kraštą – taip pat gražų, pasiilgtą, savą ir labai mielą Panevėžio rajoną. Projekto metu dalyviai išbandė įvairias sporto šakas, ugdėsi savarankiškumą, kantrybę, ištvermę, orientaciją, patyrė atradimų džiaugsmą. Buvo stiprinama fizinė, emocinė ir psichologinė mokinių sveikata. Aktyviai leisdami laiką gamtoje vaikai įgijo patirties, pailsėjo nuo juos nuolat supančių informacinių technologijų, triukšmo, tikimasi jog suvokė sveikatą kaip vertybę ir formavosi teigiamą požiūrį į sveiką gyvenimo būdą.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė