Naujienos

Vaikų Velykėlės

Posted

Balandžio pirmosios rytmetį Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai, auklėtojos, darbuotojai rinkosi į salę prisiminti praėjusią didžiausią pavasario šventę – Šventas Velykas. Mažieji pasakojo apie margučių marginimą namuose, Velykės atneštas dovanas, sužinojo, kad praėjus savaitei po Šventų Velykų, sekmadienį, švenčiamos Vaikų Velykėlės. Aiškinosi Velykų papročius, margučių marginimo simboliką bei spalvų reikšmes, smalsavo, kas kiaušinio viduje. Žaidė margučių mušimo, ridenimo žaidimus, dainavo daineles, žaidė įvairius žaidimus.
Auklėtoja vaikams papasakojo, kur gyvena Velykė, kaip ji kartu su savo dukromis ruošiasi didžiosioms pavasario šventėms. Atidengę Velykės paliktą dovanų pintinę ir radę įvairių priemonių margučių marginimui, visi kibo į darbą.
Po pusvalandžio margučiai virė puode su svogūnų lukštais ir įvairiausiomis žolelėmis. Kol kiaušiniai virė, vaikai grupėse netikėčiausiose vietose rado Velykės paliktų saldžių lauktuvių. Išvirtus margučius vaikai rideno grupėse, vakarop kiekvienas dailiame krepšelyje parsinešė ir į namus.

                                           Vyresnioji auklėtoja Ina Visickienė