Vaikų Velykėlės

Daugelis šeimų laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių – šventomis Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo ir ridenimo.  Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, arba vaikų Velykos, šią dieną karaliauja vaikai.

Šių metų balandžio 26 dieną  Upytės  Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko šventinis rytmetys. Buvo prisimintos senos tradicijos ir simbolika, vaikai svečiuose sulaukė Velykų vištelės, su kuria kartu šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, minė mįsles ir visi kartu papuošė Velykinį kiaušinį, nes kiaušinis neatsiejamas Velykų simbolis.

Lietuviškas tradicijas puoselėjančios šventės ne tik skatina bendravimą, lavina gabumus, suteikia puikių emocijų, bet yra svari investicija į vaikų tautiškumo ugdymą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Duliuvienė