Naujienos

Varžybos „Saugus ratas“

Posted
Varžybos „Saugus ratas“

Balandžio 20 dieną Raguvos gimnazijoje vyko jaunųjų dviračių vairuotojų varžybos „Saugus ratas“. Jų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti mokinių saugaus važiavimo dviračiu įgūdžius, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, skaičių ir išaiškinti geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles ir turinčius tvirčiausius dviračių vairavimo įgūdžius.

Mūsų mokyklai atstovavo dviračių būrelio nariai: 7 klasės mokinė Deimantė Šiaudkulytė, 5 klasės mokiniai Justas Baltramiejūnas, Arnas Jakaitis, Skirmantas Šiaudkulis ir Danas Fedaravičius. Mokiniams reikėjo dalyvauti teorinėje rungtyje ir pademonstruoti Kelių eismo taisyklių mokėjimą, techninėje rungtyje nustatyti dviračio gedimus ir trūkumus. Įdomiausias buvo figūrinis dviračio vairavimas – reikėjo pademonstruoti įgūdžius važiuojant ilgų ir trumpų lentelių koridoriumi, siauru ir vingiuotu keliu, ratu mažame kvadrate, pernešant grandinę nuo kuolelio ant kito kuolelio, nustumiant kartelę nuo vienų trinkelių ant kitų ir panašiai. Vaikams teko važiuoti ir kelyje, kur eismą reguliavo policijos pareigūnas. Mūsų mokyklos komanda stengėsi, tačiau Raguvos gimnazijos dviratininkai buvo nepralenkiami.

Belaidės ausinės už dalyvavimą varžybose – puiki paskata mokytis Kelių eismo taisykles, treniruotis aikštelėje, išmokti gerai valdyti dviratį ir kitais metais dalyvauti „Saugaus rato“ varžybose.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė