Vasara – vaikams!

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo vaikų socializacijos projektą „Būsiu tavo draugas 2020“, kurio metu siekiama ugdyti vaikų socialines kompetencijas, skatinti sportinę, gamtosauginę veiklą, gimto krašto pažinimą.

Liepos viduryje, klegantis ir linksmai nusiteikęs būrys vaikų, susirinko mokyklos kieme. Susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis ir žygio maršrutu, dalyviai leidosi į kelią, kuriame susidūrė su įvairiais iššūkiais ir užduotimis. Vaikams reikėjo nesušlapus peršokti kelis upelius, nepasiklysti kukurūzų laukų labirintuose, miške (buvusioje Marimpolio kaimo teritorijoje) rasti paminklą, kuris žymi partizanų žūties vietą. Prie paminklo pasodinę gėles, uždegę žvakutes, mokiniai pasiekė poilsiavietę, kurioje jų laukė šeimininkė su puoduose garuojančiais pietumis. Pasistiprinę ir pailsėję vaikai sutvarkė miško aikštelę, surinko poilsiautojų paliktas šiukšles.

Ir tik tuomet, kai buvo atliktos visos užduotys mokiniai pasiskirstė į dvi komandas. Pasipuošę ryškiaspalvėmis juostelėmis, išsirinkę būrio vadus, strategavo kaip įveikti priešininkus nuotaikingame dažasvydžio žaidime, kuris skatina apmąstyti taktiką, bendradarbiauti siekiant bendro tikslo, lavina fizinius gebėjimus, reikalauja greitos orientacijos. Baigiantis veikloms vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais ir patirtomis emocijomis keliaujant ir žaidžiant.

Panevėžio r. savivaldybės finansuojamas projektas „Būkime kartu 2020“ tai galimybė padėti vaikams ir paaugliams formuotis asmenybei, turinčiai savo charakterį, principus ir socialinį suvokimą per jiems patrauklias veiklas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė