Vasarai pasiruošę

Šiltėjant orams vis dažniau ieškome atgaivos prie vandens telkinių. Kad vandens pramogos būtų ne tik smagios, bet ir saugios, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai kartu su tėveliais ir pedagogais, vykdydami Panevėžio rajono savivaldybės 2016 metų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte „Augu sveikas ir saugus 2“ numatytas veiklas, lankėsi Anykščių plaukimo baseine „Bangenis“. Profesionalūs treneriai mokė vaikus plaukimo pradmenų, saugių šuoliukų, pagrindinių saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklių. Užsiėmimo metu buvo lavinamos vaikų fizinės savybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė, koordinacija, pusiausvyra, vikrumas, reakcija. Vaikai pajuto, kad vanduo yra galingas ir pavojingas, bet jei mokame saugiai elgtis vandenyje – tai puikus laisvalaikis ir sportas.
Stebime, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai ypač jautrūs aplinkai, todėl sveikos gyvensenos įgūdžiai, įgyti vaikystėje, sparčiai augant ir vystantis organizmui, susiformuoja ir išlieka visą gyvenimą, o plaukimas – viena geriausiai atpalaiduojančių laisvalaikio pramogų. Tokia vandens terapija teikia daug naudos sveikatai ir fizinei būklei, atgaivina karštomis vasaros dienomis.
Išvykos metu aplankėme ir Anykščių šilelio medžių lajų taką bei Puntuko akmenį. Nuostabi mūsų krašto gamta ir nauja patirtis plaukimo baseine verčia nekantriai laukti vasaros ir dar daugiau pamatyti, sužinoti ir patirti.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė